Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rodinné konstelace

                       konstelky.jpg 

 Co jsou to Rodinné konstelace?

Rodinné konstelace jsou hlavně o odvaze podívat se sami na sebe.

Je to návrat k vlastní síle, k nalezení vnitřního vedení, k rozšíření smyslů a tvořivosti  a postupném zlepšování kvality vlastního života.

Zapojením se do této terapie porozumíte vztahům v rodinném systému, z kterého pocházíme a který nás silně ovlivňuje, jak přijímáme svět, jak se chováme, jednáme a cítíme…

Konstelace jsou metodou práce s lidmi, s jejichž pomocí můžeme velmi rychle zjistit, co se skutečně děje v daném systému a jak můžeme uskutečnit žádoucí změnu.

               Zakladatelem je Bert Hellinger

 

Pozor!  Podle uplatnění stavíme konstelaci na cokoliv! Finanční, firemní, experimentální, terapeutické, šamanské…

 

Jaký je mezi nimi rozdíl?  

 

Rodinné konstelace  -  vychází právě od základu vzniku „kořene“  kmenového (rodinného) způsobu pomáhání svým bližním.

Staví hlavně rodinné systémy. Např: máte-li problémy s partnerem, s rodiči, nebo jde řekněme o dědičné nemoci. V konstelaci pak stojíte vy – tedy váš zástupce, zástupce za vaši matku, její matku (babičku), prababičku, sestru…………pokud jste muž pak se staví mužská linie.
 
 
 
 
 
Finanční  – zabývá se příčinou, proč se  nám nedaří...
 

 

Šamanské konstelace   využívají mnohem víc kontakt s duchy – duchy šamana, ale i klientovy duše a rodiny. V místnosti, kde se konstelace odvíjí je jejich přítomnost téměř až hmatatelná. 

Terapeutické konstelace   jsou postaveny na přítomnosti terapeuta a klienta. Nikdo jiný přítomen není – kromě duchů, kteří opět pomáhají.

 
Klient zůstává ve své vlastní roli a terapeut vstupuje do role - do mnoha rolí např: již zmiňované duše. Toto může dle mého praktikovat jen opravdu dobrý terapeut, musí se totiž nechat prostoupit cizím duchem a nechat se jím ovládat a zároveň musí zvládat svou roli terapeuta. Toto spojení mezi mnou a klientem miluji nejvíc. Je velice silné nejen co se emocí týče, ale i léčebného úspěchu.
( oproti jiným terapiím jako je SRT, EFT atd .)
 
 

Experimentální konstelace   - staví do rolí vaši duši, vnitřní ženu, vaši sexualitu, vaši bolest, vaše orgány , vašeho anděla, rodinu, váš strach…no prostě, co nás v životě dosti obtěžuje a trápí.  Postavit můžete vše, protože vše je prostoupeno duchem, vše je živé a má to na nás vliv – a my máme vliv na všechno existující. Tyto se dále dělí na KARMICKÉ, SPIRITUÁLNÍ. AD.

 
 
Pro vás, kteří jste na konstelacích nikdy nebyli se pokusím v následujících řádcích - odstavcích nastínit co můžete očekávat, jak to funguje a proč byste se měli konstelací účastnit.   
 
 
Na začátku musíte terapeutovi říci jaký máte problém. Terapeut se poradí s duchy a dá vám úkol, abyste ze skupiny ostatních klientů vybrali svého zástupce. Vy se pak řídíte svou intuicí,  pocity a hlavně “srdíčkem“  – žádné přemýšlení, jestli on, či ona!   Ačkoliv byste přísahali, že to nedokážete, vede vás náhle nějaká síla,  která vám na toho pravého ukáže .
Podáte si ruce a vy se zeptáte, zda je tato osoba ochotna převzít vaši roli. Jakmile řekne ANO vstoupí do ní váš duch a tato osoba okamžitě začíná cítit vaše pocity, od emocí až po bolesti, nebo vaše postoje k dalším osobám.
Dále vybíráte zástupce za další „osoby“. Jakmile přijmou roli , vžijí se do role. Vnímání a chování se často i rapidně mění.
Je-li konstelace dobře vedená,  jsou osoby „posedlé“ tak silně, že nedokáží reagovat jinak (tak jak by reagovaly samy za sebe) , ale musí následovat vnitřní vedení duchem zastupované osoby, či objektu.
Všichni se do rolí ponoří s důvěrou, i když je to pro ně poprvé a je to nezvyklé. Protože už ví, že tím odhalování příčin, zápletek  či tajemství, pomáhají dané osobě i sobě. 
 
 
 Ti co konstelace nezažili, úplní začátečníci často cítí rozpaky. Říkají si „co když budu za blázna?“, nebo „, „Nerad bych se ztrapňoval!…“ apod. Vůbec ne. Hlavně, žádný strach, to co se děje, jsou energie a strach je výplod naší mysli - ega, který si s námi zahrává! 
Je to v naprostém pořádku.
 

Konstelace je super metoda a můžu říct, nic záživnějšího a účinnějšího jsem nepoznala. 

 

 

Základem je to, že v okamžiku kdy pomáháte někomu ze skupiny, pomáháte tím  i sobě, neboť se zároveň léčí i vaše vlastní traumata.